Gdy dopada nas choroba, czyli jaki inhalator wybrać?

Gdy dopada nas choroba, czyli jaki inhalator wybrać?

Za oknem robi się coraz chłodniej, wieje silny wiatr i częściej pada deszcz, a to oznacza tylko jedno – zbliża się okres wzmożonych zachorowań. 

Jeśli często zmagasz się z katarem, męczącym kaszlem czy chorobami dróg oddechowych i nie masz jeszcze w domu inhalatora, to czas najwyższy żeby go kupić!

Inhalacje działają miejscowo, dostarczając lek bezpośrednio do podrażnionych i zmienionych chorobowo miejsc, co pozwala na przyspieszenie działania specyfiku oraz zastosowanie mniejszej dawki, a przez to ograniczenie efektów ubocznych terapii.

Inhalacja przy użyciu nebulizatora jest bezbolesna, łatwa do wykonania, a jednocześnie wysoce skuteczna. do tego stosowana może być nie tylko w leczeniu różnego rodzaju infekcji, ale również jako jedna z metod profilaktycznych. zastosowana bowiem odpowiednio wcześnie, może zdusić chorobę w zarodku.

Przed zakupem sprzętu warto poznać jego rodzaje.

Zasadniczo inhalatory dzielimy na pneumatyczne oraz ultradźwiękowe, pierwszy wytwarza aerozol przy pomocy sprężonego powietrza, drugi wykorzystuje w tym celu fale ultradźwiękowe.

Który z nich sprawdzi się lepiej w warunkach domowych?

Zdecydowanie inhalator pneumatyczny, ponieważ może być używany do aplikacji wszystkich leków przeznaczonych do nebulizacji (przeciwzapalnych,wykrztuśnych, sterydów czy antybiotyków), a także roztworów soli fizjologicznej. 

 Oferta dostępnych na rynku inhalatorów jest coraz bogatsza. 

Wybierając model zwróćmy uwagę na kilka najważniejszych właściwości i parametrów jakich jak, wielkość inhalatora jego głośność, dostępne akcesoria, wielkość wytarzanej przez nebulizator cząsteczki, warto również zwrócić uwagę na wiek chorego i jego dolegliwości.

Pamiętajmy że zakup inhalatora to inwestycja w nasze zdrowie, a więc niech to będzie zakup przemyślany dobrze dopasowany do naszych potrzeb.