Komfort w podróży

Komfort w podróży

Każdy lubi mieć urlop, jednak już nie każdy lubi podróżować. W trakcie jazdy pociągiem lub autokarem odczuwasz dyskomfort? Niestety nikt nie ma wpływu na jakość siedzenia i bliskość z innymi pasażerami, jednak kilka małych rzeczy może pomóc w zmniejszeniu tych nieprzyjemności.

Poduszka

Podstawowym elementem, który zawsze trzeba mieć przy sobie to poduszka. Jeśli podróżujemy jako pasażer w samochodzie zabranie tradycyjnego „jaśka” nie powinno być problemem. Osoby jadące pociągiem lub autobusem mogą wybierać wśród różnych modeli poduszek podróżnych, np. dmuchanych lub o kompaktowym rozmiarze, które będą tak samo wygodne jak domowa poduszka, a zajmą o wiele mniej miejsca. Taka podróżna poduszka przydaje się zawsze, gdy chcemy zasnąć, zrelaksować się czy dać wypocząć szyi. Nawet kilka minut odpoczynku sprawia, że od razu czujemy się lepiej. To niesamowita ulga, którą doceni każdy podróżny.

Skarpety przeciwżylakowe

Skarpety przeciwżylakowe nie odbiegają wyglądem od zwykłych skarpet. Jednak komfort ich użytkowania jest znacznie wyższy. Wykorzystują zmienny stopniowany ucisk. Najsilniejszy w kostce i stopniowo słabnący w kierunku kolana, aby przynieść ulgę nawet najbardziej zmęczonym nogom. Dlatego skarpety przeciwżylakowe przy długotrwałym przebywaniu w pozycji siedzącej pomagają w wyeliminowaniu uczucia ciężkich nóg oraz zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznych dla zdrowia zakrzepów. Skarpety przeciwżylakowe są głównie rekomendowane osobom często podróżującym (lub takim, które wybierają się w długą podróż), u których często występuje opuchlizna kończyn dolnych, prowadzących siedzący tryb życia, narażonym na zakrzepicę żylną i/lub narzekającym na ciężkość nóg.

Wygodny ubiór

Oprócz skarpet przeciwżylakowych warto wybrać wygodny ubiór, np. bawełniany dres. Jeansy z paskiem czy obcisła bluzka ze zdobieniami będą uciskać Cię i wpijać się w ciało. Zamiast skupić się na odpoczynku, Twój organizm będzie odczuwał ogromny dyskomfort. Pamiętaj także o obuwiu. Sportowe adidasy na płaskiej podeszwie z pewnością lepiej się sprawdzą niż eleganckie buty czy czółenka.
W podróży oprócz zapewnienia sobie komfortu warto pamiętać o odpowiednim wyposażeniu torby. Oprócz niezbędnych rzeczy weź ze sobą podręczny zestaw pierwszej pomocy (jego skład poznasz w tym wpisie). Nigdy nie wiadomo, komu możesz uratować życie. Zespół sklepu medycznego Medicom życzy udanych wakacji wszystkim, którzy dopiero wybierają się na urlop. Uważajcie na siebie, odpoczywajcie i wróćcie do domu cali i zdrowi!