Pomysł na prezent dla seniora – zdrowie pod choinką

Pomysł na prezent dla seniora – zdrowie pod choinką

Najlepszy świąteczny prezent to taki, który jest funkcjonalny i idealnie odpowiada potrzebom konkretnej osoby.

Jest podarunkiem, który nigdy nie trafi na samo dno komody i nie zostanie zapomniany. W przypadku seniorów dobrze sprawdzają się rozmaite produkty medyczne, które pozwolą im cieszyć się jesienią życia.

Pomysł 1: poduszka ortopedyczna

Seniorzy często zmagają się z niewygodą i bólami kręgosłupa, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Profilaktyka tych dolegliwości zaczyna się już od zachowania odpowiedniej pozycji podczas snu: ortopedyczna poduszka, w przeciwieństwie do tradycyjnego odpowiednika, idealnie dopasowuje się ona do kształtu ciała i stanowi dla niego solidną podporę. Optymalne ułożenie kręgosłupa szyjnego odpowiada również za niwelowanie bólów głowy, a także dolegliwości w obrębie obręczy barkowej. Nie bez powodu mawia się, że sen to najlepsze lekarstwo!

Pomysł 2: koce i poduszki grzewcze

Sprawne poruszanie, eliminacja rozmaitych schorzeń, w tym dolegliwości ucha, nosa, gardła, a nawet minimalizowanie dolegliwości związanych ze stłuczeniami – taka codzienność brzmi dla większości seniorów jak nierealna bajka. Jednak wbrew pozorom taka rzeczywistość nie jest wcale trudna do osiągnięcia! Koce i poduszki grzewcze to gwarancja zadowalających efektów bez konieczności zmagania się ze skomplikowanymi technologami – i to w domowym zaciszu. Urządzenia mają wielkie możliwości, które stanowią świetny pomysł na świąteczny prezent na najbliższych.

Pomysł 3: ciśnieniomierz

Wielu seniorów zmaga się z problemami sercowymi oraz ciśnieniem krwi. Aby wywołać uśmiech na ich twarzach w te święta, warto podarować im urządzenie idealnie dopasowane do ich potrzeb. Szeroki wybór różnorodnych modeli pozwala dobrać optymalny ciśnieniomierz – łatwy w obsłudze, a także wiarygodny. Wynik badania warto zapisać w pamięci urządzenia, dzięki czemu gorączkowe poszukiwania notatek mogą stać się mglistym wspomnieniem. Zapewniamy, to świetny pomysł na bożonarodzeniowy prezent, bo seniorzy też lubią nowinki!

Uwaga! Dokonując świątecznych zakupów za min. 100 zł w sklepie Medicom, otrzymasz od nas w prezencie drobiazg, a całe zamówienie zostanie pięknie opakowane – w sam raz pod choinkę!

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz