Sklep medyczny czy apteka? Czym się różnią?

Sklep medyczny czy apteka? Czym się różnią?

Kiedy otrzymujesz receptę od lekarza, myślisz od razu o tym, aby zrealizować ją w aptece? Pamiętaj, że z receptą na refundowane sprzęty i produkty rehabilitacyjne, ortopedyczne czy pielęgnacyjne możesz przyjść również do sklepu medycznego. Czym się różni sklep medyczny od apteki? Podpowiadamy. 

Sklep medyczny – co to takiego? 

Sklep medyczny posiada w swoim asortymencie przede wszystkim produkty i sprzęty, niezbędne dla osób starszych, potrzebujących rehabilitacji, szczególnej opieki zdrowotnej oraz dla osób po operacjach i zabiegach. Znajdziesz w nim sprzęt medyczny, ortopedyczny i rehabilitacyjny, a także wszelkie niezbędne produkty dla osób cierpiących na cukrzycę, haluksy czy żylaki. Sklep medyczny oferuje również szeroki wybór profesjonalnych produktów dla pacjentów po zabiegach, m.in.: worek stomijny, cewnik czy preparaty do pielęgnacji ran i blizn. 

Dla zdrowego trybu życia

Siedzący tryb życia, aktywność fizyczna, drobne schorzenia – wszystko to wpływa na zdrowie naszego organizmu. Sklep medyczny oferuje asortyment, który pozwala zadbać o nasze ciało na co dzień. Znajdziesz w nim prostotrzymacz, który skoryguje wady postawy i unieruchomi obojczyk, monitor aktywności, mierzący aktywność fizyczną i pomagający w utrzymaniu aktywnego trybu życia, a także poduszki, zapewniające optymalne ułożenie ciała w pozycji siedzącej. W codziennej pielęgnacji pomogą także zdrowotne skarpetki czy żelowe wkładki ortopedyczne do butów. Osoby, borykające się z problemami krążenia, mogą korzystać z zalet podkolanówek i pończoch medycznych do terapii uciskowej. Sportowcy, którzy chcą minimalizować ryzyko skręceń i kontuzji, mogą natomiast wyposażyć się w taśmy samoprzylepne, zapewniające lepszą stabilizację stawów. 

Dla seniorów i osób po operacjach

Sklep medyczny oferuje wiele rozwiązań dla osób starszych, których tryb życia musi być dostosowany do ich możliwości. Mogą oni uzupełniać miesięczne rezerwy pieluchomajtek, nabyć laskę czy balkonik, a także sprzęty, które ułatwią wykonywanie codziennych czynności, jak taboret prysznicowy czy mata antypoślizgowa. W sklepie medycznym mogą zaopatrywać się także medycy, opiekunowie osób starszych lub po zabiegach, pacjenci po operacjach. Znajdą oni tu składane krzesła toaletowe, wózki inwalidzkie, ciśnieniomierze, inhalatory. Asortyment zawiera również stetoskopy, odzież medyczną, produkty do pielęgnacji chorego i dezynfekcji rąk. 

Zawsze pomocna obsługa

Zaletą sklepów medycznych jest obsługa, która zapewnia profesjonalną pomoc i wsparcie na etapie zakupu. Doskonale przeszkolona kadra podpowie, z jakich produktów korzystać i w jaki sposób, aby były efektywne, przynosiły ulgę i poprawiały stan zdrowia klienta. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zadaj sprzedawcy pytanie, a z pewnością uzyskasz wyczerpującą, fachową odpowiedź. Pamiętaj, że możesz skorzystać z udogodnień, powstałych specjalnie z myślą o Twoich potrzebach. Punkty E-Medicom w Zielonej Górze i Sulechowie oferują możliwość dostarczenia towaru pod wskazany adres. Pacjenci z regularnymi receptami mogą natomiast pozostawić pismo od lekarza w punkcie sprzedaży i realizować go w dogodnych dniach.