Zdrowe stopy to zdrowy organizm

Zdrowe stopy to zdrowy organizm

Chociaż niosą nas przez życie, niekoniecznie zwracamy na nie uwagę. Tymczasem stopy mogą zapewnić nam nie tylko komfort chodzenia, ale także dbać o organizm. To w nich znajdują się receptory, które odpowiadają każdemu ważnemu organowi w naszym ciele. 

Refleksologia – ulga w wielu dolegliwościach

Znana od wieków metoda lecznicza zakładająca, że na stopach znajduje się mapa ciała, polega na terapeutycznym masażu stóp. Ma on pobudzić tzw. refleksy, czyli nerwowe zakończenia w skórze. Wysyłane w ten sposób impulsy regulują pracę organizmu i stanowią bodziec do jego regeneracji. Sam zabieg bywa bolesny, jednak – według specjalistów – daje niesamowite efekty. Może pomóc zwalczyć uciążliwe migreny, pozbyć się infekcji w organizmie, a także uregulować trawienie. Wystarczy codziennie przez kilkanaście minut masować odpowiednie punkty na stopach. 

plansza refleksoterapia

Zadbane stopy to podstawa

Równie ważna, co same masaże, jest odpowiednia pielęgnacja stóp. Dbając o tę część ciała, odczujesz poprawę ogólnego zdrowia, a także zapobiegniesz takim schorzeniom, jak grzybica stóp czy ich nadmierna potliwość. Pamiętaj, aby regularnie stosować krem nawilżający, a od czasu do czasu również złuszczający. Zadbaj o pozbycie się wszelkich odcinków i nagniotków, a także zrogowaciałego naskórka. Dużą wagę przywiązuj także do paznokci – ich powierzchnia powinna być twarda i przezroczysta. Jeśli borykasz się z problemem wrastających paznokci, nie obcinaj ich zbyt blisko skóry i staraj się nie pozostawiać ostrych brzegów. Po kilku tygodniach problem powinien zniknąć. 

Drobiazgi, które mają znaczenie

Codzienną pielęgnację stóp można wspierać na różne sposoby. Jednym z nich jest stosowanie zdrowotnych skarpetek z pędów bambusa, które nie uciskają łydki, nie ocierają stóp, a do tego zapewniają wyjątkową higienę. W domu warto natomiast nosić obuwie medyczne. Są lekkie, wygodne i zapewniają optymalny komfort dla wrażliwych stóp. Po całym dniu zapewnią stopom niewiarygodną zasłużoną ulgę. Bambusowe skarpetki oraz obuwie medyczne posiada w swoim asortymencie sklep medyczny, udostępniający najlepsze rozwiązania dla zdrowia. Jeśli nie masz czasu na masaż stóp, świetnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie mata pod prysznic z efektem masażu. Wystarczy kilka minut w kąpieli, aby poprawić swoje zdrowie.